• klasa IIB
  • klasa IB
  • klasa IIIB
  • Dzień Chłopaka
  •  klasa IIIA
  • Czytamy
  • Dzień Edukacji Narodowej
  • klasa IA
  • Ślubowanie klas pierwszych
  • klasa IIA
Previous Next

Aktualności

Dzień Życzliwości i Pozdrowień w naszej szkole

21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych z 1973 r., kiedy to dwaj bracia Brian i Michael McCormack postanowili zareagować na konflikt zbrojny pomiędzy Egiptem a Izraelem. Chcieli pokazać światu, iż walka i zawiść szkodzą, nie budują. Inicjatywa życzliwości miała za zadanie przekonać rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy, a nie zbrojny.

Czytaj więcej...

Tworzymy klasowe zasady tolerancji

16 listopada obchodzony jest na całym świecie jako Międzynarodowy Dzień Tolerancji.

Idea Dnia Tolerancji zrodziła się w 1995 roku podczas 28. Sesji Konferencji Generalnej UNESCO, na której przyjęto „Deklarację zasad tolerancji”. Zgodnie z Deklaracją: „tolerancja to szacunek, akceptacja i uznanie bogactwa różnorodności kulturowej naszego świata, wielości form wyrazu i wymiarów człowieczeństwa. Rozwija się dzięki wiedzy, otwartości, komunikacji oraz wolności myśli, sumienia i wyznania. Tolerancja to harmonia różnorodności. To nie tylko obowiązek moralny, ale także wymóg polityczny i prawny”.

Czytaj więcej...

20 listopada to Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

Pamiętacie o swoich prawach?

Przypominieliśmy je na gazetkach szkolnych. Warto pamiętać, że:

Młody człowieku! To nie zabawa – masz prawo wiedzieć, jakie masz prawa.

Na samym wstępie uwierz z ochotą,  że jesteś młodą ludzką istotą.

Twój kolor skóry, płeć i wierzenia – to dla nikogo nie ma znaczenia.

Mama i tata, w każdej potrzebie, oboje muszą wciąż dbać o ciebie.

Czytaj więcej...

Współczesny patriota to ...

Samorząd Uczniowski na ten rok przewidział wiele akcji, które mają na celu integrację zespołów klasowych oraz ożywienie uśpionej inwencji twórczej naszej szkolnej społeczności. Wspaniale by było, gdyby wszyscy  brali w tym czynny udział. Pierwszym działaniem, które zaproponowaliśmy, było uczczenie i upamiętnienie 97. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wykonaliśmy gazetkę przypominającą  o bohaterach i okolicznościach tego wydarzenia. A następnie, na godzinach wychowawczych trwały dyskusje o współczesnym patriotyzmie i patriocie. Do zadań każdej klasy należało sformułowanie swoich definicji i spostrzeżeń dotyczących omawianego tematu i zaprezentowanie ich na gazetce na korytarzu szkolnym. 

Czytaj więcej...

Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.

Do końca roku szkolnego zostało:
2
0
8
Days
1
8
Hours
5
8
Minutes
3
7
Seconds